x

Meet The Team

Our Group relies on the continued commitment of a small but dedicated team of volunteer leaders, helpers and administrators

Group Managment

Dan Sheehan

Group Scout Leader

Squirrel Leadership Team

Jolanta Karpiel

Section Leader- Squirrel Scouts

Cassie Lahoud

Section Assistant- Squirrel Scouts

Beaver Leadership Team

Natalia Scorer

Section Leader- Beaver Scouts

Catherine Haigh

Assistant Section Leader- Beaver Scouts

Brigitta Mammetti

Section Assistant- Beaver Scouts

Cubs (Tuesday) Leadership Team

Elliot Moore

Section Leader- Cub Scouts

Paul Feldman

Section Assistant- Cub Scouts

Philip Forkan

Section Assistant- Cub Scouts

Tu Anh Bradstock-Smith

Section Assistant- Cub Scouts

Cubs (Thursday) Leadership Team

Adrian Haysome

Section Leader- Cub Scouts

Neal Hollenbery

Section Assistant- Cub Scouts

Steven Fullagar

Section Assistant- Cub Scouts

Lucy Griffiths

Section Assistant- Cub Scouts

Scouts (Tuesday) Leadership Team

Richard Groves

Section Leader- Scouts

Peter Lahoud

Assistant Section Leader- Scouts

Kate Bauss

Section Assistant- Scouts

Sameer Padania

Section Assistant- Scouts

Scouts (Thursday) Leadership Team

Nigel Laurens

Section Leader- Scouts

Simon Mitchell

Section Assistant- Scouts

Katherine Davis

Section Assistant- Scouts

Group Scout Active Support

Debbie Hryb

Group Section Assistant

Young Leaders

Martha Sheldon

Young Leader- Squirrel Scouts

Arielle Melamed

Young Leader- Squirrel Scouts

Anna Goetz

Young Leader- Beaver Scouts

Joshua Williams

Young Leader- Cub Scouts

Josie Barnard

Young Leader- Cub Scouts

Ella Jones

Young Leader- Cub Scouts

Mathis Berthollier

Young Leader- Cub Scouts

Noah Laurens

Young Leader- Scouts

Trustees and Administrators

Simon Oliver

Group Chair

David Turnbull

Group Treasurer

Nige Barton- White

Group Secretary

Paul Barnard

Group Quartermaster

Jamie Groves

Group Administration- Membership

VACCANT

Group Administrator- Governance

VACCANT

Group Scout Active Support Co- Ordinator

Phillip Hogg

Hardship Fund Co-Ordinator

Jack Timbrell

Group Supporter

Mitchell Freestone

Parent Representative- Squirrel Scouts

Elanor Ribet

Parent Representative- Beaver Scouts

VACCANT

Parent Representative- Cub Scouts (Tues)

Jonathan Mann

Parent Representative- Cub Scouts (Thurs)

Maria Allo Fernandez

Parent Representative- Scouts (Tues)

Louise Levene

Parent Representative- Scouts (Thurs)